صفحه اصلی > معرفی شرکت > معاون وزیر نفت و مدیرعامل 

مهندس حسن منتظر تربتی

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران

 

آقاي  حسن منتظر تربتي  متولد  1343/09/24  در  تربت حيدريه‌  مي‌باشند.


ايشان در تاريخ 1367/03/16 در صنعت نفت استخدام و مشغول به كار شده‌اند.  آقاي  منتظر تربتي  هم‌اكنون  در سمت معاون وزیر و مدير عامل شرکت ملی گاز ایران  با رتبه‌ي OD  مشغول انجام وظيفه هستند.


قبل از اين، ايشان در سمت های:

1 - مهندس پالايش شركت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد
2 -رئيس خدمات مهندسي پالايش مديريت عمليات
3 - رئيس امور هماهنگي و نظارت بر توليد، انتقال و توزيع گاز
4 - مدير ديسپچينگ ملي گاز
5 - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز
6 - مدير عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران  خدمت مي‌كردند.


آقاي  منتظر تربتي  داراي مدرك تحصيلي  فوق ليسانس  مهندسي صنايع  از دانشگاه پلي تكنیك اميركبير و ليسانس مهندسي شيمي از دانشكده نفت آبادان  مي‌باشند.واحدهاي ستادي زير نظر حوزه مديرعامل

شرکت ملي گاز ايران با توجه به طبيعت فعاليت ها، پراکندگي جغرافيايي و تنوع تاسيسات، در حال حاضر از چند سازمان ستادي، 10 حوزه مديريتي و بيش از 30 شرکت فرعي تشکيل شده است.

 

خارج از حوزه مديران، سازمان هايي هستند که مستقيما تحت نظارت مديرعامل فعاليت کرده و به عنوان نماينده وي در ايجاد ارتباطات، سياست گذاري، طرح ريزي و سازماندهي، نظارت، کنترل و ارزيابي عملکردها و تصميم گيري در راستاي حفظ هماهنگي و اعمال رهبري و مديريت شرکت با مديرعامل مشاورت و همکاري مي نمايند. اين سازمان ها عبارتند از هسته گزينش، امور سازمان و بهبود روش‌ها، امور بازرسي و کنترل فني و ايمني، امور حقوقي، روابط عمومي، حراست، حسابرسي داخلي و فناوري اطلاعات و ارتباطات.